Представниця ЖАРу була учасницею навчальної поїздки до Польщі від IRI

Польща – сусідня та надзвичайно дружня країна до України. Сучасна історія українсько-польських відносин характеризується відкритістю та гостинністю. Тому досить популярними на сьогодні є ознайомчі візити, під час яких українці мають можливість познайомитись із устроєм країни, її історією та мешканцями.

Познань – місто на правах повіту у Західній Польщі, розташоване на Великополському заозер’ї, над річкою Варта. Історична столиця Великопольщі, королівське місто Корони Польського Королівства, з 1999 року місцезнаходження органів влади Великополського воєводства і Познанського повіту. П’яте за кількістю населення місто Польщі та восьме за площею. Місто Познань – це вузол залізничних і автомобільних шляхів, тут діє також міжнародний аеропорт. Познань – це промисловий, торгівельний, логістичний і  туристичний центр.

Зовсім нещодавно, а саме 8-14 жовтня, Міжнародний Республіканський Інститут IRI спільно з USAID організував навчальну поїздку у дружню до нас Польщу. Поїздка передбачала участь випускників Академії політичного лідерства, що також організовував МРІ. В результаті оцінювання активності учасників Академії було обрано лише 8 учасників, що представляли Хмельницьку, Миколаївську, Дніпропетровську області та м. Маріуполь. Впродовж тижня щасливчики мали змогу ознайомитись з роботою місцевих органів влади, політичних партій, громадського сектору. Щодня – не менше трьох цікавих та корисних зустрічей з представниками влади, під час яких учасники групи мали змогу поставити запитання, які їх найбільше цікавили та хвилювали. Завдяки зусиллям перекладача, Івана Козловського, ми краще розуміли ті розповіді, які хотіли нам донести польські представники.

9 жовтня молодь познайомили з депутатами нижньої палати парламенту, що представляють партію «Громадянська платформа» (пан Шимон Зюлковскі) та «Сучасна» (пані Йоанна Шмідт).

Зустріч з пані Віолеттою Ратайчак була не менш цікавою та інтригуючою, так як вона на сьогодні уповноважена Конгресу жінок у Познані. Конгрес жінок – громадська ініціатива, яка об’єднує фізичних осіб, неурядові організації, представниць бізнесу, політики, світу науки, мистецтва, журналістики, профспілок та багатьох інших. А ввечері для учасників організатори запланували дружню вечерю з нагоди приїзду, де всі мали змогу краще познайомитись один з одним, розповісти про організації, які вони представляють та просто гарно провести час.

Наступного дня група мала зустріч з представниками Познанського економічного університету. Досить цікавою є те, що у вузі навчається понад 10 тисяч студентів і серед них є велика кількість українців. Всі учасники отримали невеличкі презенти і були офіційно запрошенні до вступу в цей навчальний заклад.

Безсумнівно, що зустрічі з представниками молодіжних організацій нам були найбільш близькими та дуже корисними, як наприклад, наступна зустріч з паном Якубом Кухарчиком з товариства «Молоді демократи». Під час неї гість розповідав, що їхня молодіжна організація партії «Громадянська платформа» пропагує участь молодих людей у політичному, суспільному та економічному житті, зокрема тих, які реалізовують свої життєві устремління в місцевих середовищах. Організація співпрацює з тими кому близькі ліберальні, консервативні та християнсько-демократичні традиції.

Наступна зустріч, з пані Маженою Водзіньскою, надзвичайно вразила, адже у жінки з дитинства була ціль: «Жити краще, ніж її батьки».

« Звичайно, все вдавалось не просто так. Успіх не приходить сам. Завжди можна з останнього місця піднятись на перше, але цього треба хотіти і плідно працювати. Ми живемо у середовищі, в якому треба змінюватись,»- зауважила пані Мажена Водзіньска. З самого початку у неї була ціль – стати директором відділення банку, для цього аж 8 років вона йшла до цього успіху.

«Клієнти банку переконували щоб я стала депутатом, однак лише один її чоловік був проти, так як ми і так мало бачимось. Зазвичай я не з чоловіком провожу час, а з громадою. Також завжди цікавить освіта і наука» – додала з посмішкою пані Мажена, член Правління Великопольського Воєводства. Мотивацією для цієї жінки є усмішки людей, хороша команда і просто робити добро.

13 жовтня відбулась зустріч з паном Маріуш Вісьнєвскі, заступником президента міста Познань, під час якої він розповідав історію про свій життєвий шлях. Поряд з тим завжди мотивував учасників більше працювати, самовдосконалюватись і йти вперед.

Учасники програми під час повернення додому отримали завдання від організаторів, суть якого полягала у простому – поділитися своїми знаннями із колегами та друзями, а також використати їх у своїй громадській діяльності, що ще більше зблизило молодь та налаштувало партнерські відносини.

Ну і заключним моментом цієї навчальної поїздки була вітальна промова від організаторів, Олександра Спутая і Кароля Касіньскі, та звичайно ж офіційне вручення сертифікатів.

Резюмуючи, варто додати, що під час поїздки представниці ЖАРу Олені Миколюк вдалося не тільки познайомитись із особливостями життєдіяльності сусідньої країни, а й також було презентовано діяльність нашої антикорупційної організації. Цим досвідом деякі спікери приємно були враженні та навіть задумались про започаткування таких рухів у Польщі.

Попередній Чого хочуть донори або як представниці ЖАРу навчалися фандрейзингу

Залиште свій коментар