5 сесія Хмельницької міськради не без «земельних протягувань»

В порядку денному Хмельницької міської ради наразі 126 питань. Більшу частину питань тут не будемо обговорювати, адже значна частина їх присвячена оновленню документації, внесенню змін, створенню  комунальних підприємств. Тому одразу перейдемо до найгарячішого – «земельних питань».

В п. 2 Додатку 4 проєкту рішення № 84 надається дозвіл матері депутата Хмельницької міськради Юрія Вавринюка – Галині Вавринюк, на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки по вул. Прибузькій, 34/2, бокс 67. Про будівництво гаражів на цій території йшлося в нашому розслідуванні  «Гаражі на продаж від «само» депутата». Так от мама депутата стала в 2020 році там власницею декількох гаражів. Співпадіння?

У п.1 та п.2 Додатку 3 проєкту рішення 89 мова йде вже про земельні ділянки по вул. Прибузькій, 34/2, бокс 68 та бокс 69 (просто земля під іншими гаражами). І знову ж таки про Галину Вавринюк.

В проєкті рішення № 93 мова йде про  затвердження Хмельницькому КП «Спецкомунтранс» проєктів землеустрою щодо відвідення 7 земельних ділянок на території с. Олешин зі зміною цільового призначення з «01.03 – для ведення особистого селянського господарства – землі сільськогосподарського призначення» на «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення». Чи не для будівництва сміттєпереробного заводу ділянки готують?

Пунктом 9 проєкту рішення 101 передається Головному управлінню Національної поліції в Хмельницькій області в постійне користування земельна ділянка по вул. Нижній Береговій, 2/5 площею 8 000 м2 кадастровий номер 6810100000:33:001:0016 для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту та наступним пунктом встановлюється обов’язковою умовою дотримання вимог ст. 89 Водного кодексу України. Чи буде тут «об’єктів фізичної культури і спорту»? Питання поки риторичне. Варто єдине додати, що відповідно до Публічної кадастрової карти ця земельна ділянка має цільове призначення 07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту під будівництво водноспортивної бази та благоустрою і озеленення прилеглої території.

Скріншот Публічної кадастрової карти України

А ще пунктом 10 цього ж рішення планується сформувати земельну ділянку із земель Хмельницької міської територіальної громади по вул. Нижній Береговій, орієнтовною площею 20,5000 га для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Не в новому це мікрорайоні щодо якого розроблено детальний план території? Не терпиться комусь тут почати будівництво?

В п.1 проєкту рішення № 102 планується надати приватному акціонерному товариству «Хмельницьке автотранспортне підприємство 16806» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по вул. Староміській, 1 площею 13 200 м 2 кадастровий номер 6810100000:01:004:0406 зі зміною цільового призначення з «12.04-для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «02.10-для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури – землі житлової та громадської забудови».

Пам’ятаєте будівництво ЖК Парадайс прямо коло парку ім. Чекмана? Так от перед ним є стоянка для автомобілів. Така не маленька стоянка. Так от тут вже є охочі всю цю територію забудувати багатоквартирним житловим будинком і цим рішенням буде надано старт реалізації цих планів. Це ж досить ласий шмат землі в центрі міста і в близькості від набережної річки Південний Буг.

До речі, цільове призначення цієї земельної ділянки 12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства під автотранспортне підприємство.

Скріншот Публічної кадастрової карти України

Зауваження управління земельних ресурсів до цього рішення вартує того щоб оприлюднити його в повному обсязі.

Фото висновку управління земельних ресурсів

Аналогічні зауваження містяться і у висновку управління правового забезпечення та представництва Хмельницької міськради.

До речі, в Додатку до цього рішення міститься не менш цікавий пункт. В ньому планується надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельною ділянки по вул. М. Мазура площею 12 500 м2 громадській організації «Правозахисне об’єднання осіб з інвалідністю та військовослужбовців Управління служби безпеки Хмельниччини» для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку. Правда у висновку управління правового забезпечення та представництва мова йде, що в матеріалах, доданих до проєкту рішення, відсутні документи, які б підтверджували, що зазначена громадська організація має статус всеукраїнської, а, виходячи з наведеного, не має права на отримання земельної ділянки в постійне користування. Водночас управління земельних ресурсів зазначило, що до клопотання громадської організації не додані документи, які б підтверджували її віднесення до статусу громадської організації інвалідів України. Черговий спосіб забудовників отримати безкоштовно земельну ділянку під забудову?

Пунктом 2 проєкту рішення 106 планується змінити код КВЦПЗ земельної ділянки по вул. Мирного, 9, площею 5 800 м 2 , кадастровий номер 6810100000:16:006:0023, з «03.15 – для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови» на «02.10 – для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» відповідно до поданого клопотання ТОВ «Скорпіон ЛТД». Водночас у висновку управління правового забезпечення та представництва зазначено, за цією адресою на цій земельній ділянці згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно розташовані об’єкти нерухомого майна, які перебувають у власності інших осіб. Окрім того власник одного із об’єктів звернувся до суду  щоб зобов’язати міську раду розглянути його звернення щодо поділу зазначеної земельної ділянки. То чому міська рада ігнорує висновок свого ж управління, яке вказує на чіткі порушення?

От так, ознайомившись із проєктами рішень, за декілька годин ми зафіксували достатньо резонансних питань, які скоріш за все одностайно чи з підтримкою більшості підтримають депутати Хмельницької міської ради.

Попередній Передвиборчі заяви нардепів: чи чекати виборцям обіцяного

Залиште свій коментар