Мешканці чи забудовник: історія навколо будівництва по вул. Інститутській, 6/4 продовжується Питання 63 в порядку денному 4 сесії

86 питань порядку денного. 17 лютого 2021 року відбудеться четверта сесія Хмельницької міськради. Без гарячого не обійдеться. Далі детальніше.

Питання 2. Про затвердження «Програми забезпечення охорони прав і свобод людини, профілактики злочинності та підтримання публічної безпеки і порядку на території Хмельницької міської територіальної громади на 2021 – 2025 роки».

Важко коментувати те, що не мало б практикуватись. Орган місцевого самоврядування хоче затвердити програму підтримки правоохоронного органу, який має повноваження розслідувати в тому числі і питання щодо цього ОМС. В програмі на 5 років передбачено більше 10,8 мільйонів гривень. То чи буде поліція братись за питання притягнення до відповідальності порушників зі стін ОМС? Питання риторичне.

Питання 24. Про затвердження Програми розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023 роки.

Програму розвитку міського комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» на 2021-2023роки. За три роки Хмельницька міська рада планує підтримати комунальний телеканал на майже 27,6 мільйона гривень. Все в місті добре, потрібно ж про це «добре» і розповідати.

Питання 27. Про внесення змін до рішення сьомої сесії міської ради від 20.07.2016р. №20

Передбачено внесення змін – порядок проведення розрахунків компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян в автотранспорті» цифру «7» замінити на цифру «10». Кількість пільговиків збільшується, а от прозорість розрахунків компенсації до цього часу відсутня.

Питання 54. Про припинення права користування земельними ділянками, розірвання договорів оренди землі за згодою сторін, затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, надання земельних ділянок в оренду, постійне користування, затвердження проекту  землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення та внесення змін в договір оренди землі (КП по зеленому будівництву і благоустрою міста)

П. 6 Передбачається затвердження ТОВ «Буд-Добро» проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по вул. Львівське шосе, 14/1-Г площею 12550 м 2 кадастровий номер 6810100000:09:001:0130 зі зміною цільового призначення з «11.02 – для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості – землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення» на «02.03 – для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку – землі житлової та громадської забудови». Нагадувати, що прийняття такого рішення суперечить діючій містобудівній документації.

63 питання. Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод, зміну коду КВЦПЗ земельних ділянок, внесення змін в договір оренди землі, в рішення сесії міської ради.

П. 12 передбачається внести зміни в пункт 1 рішення сорок дев’ятої сесії міської ради від 08.04.2015 № 42 замінивши вираз «для будівництва багатоквартирного житлового будинку (перша та друга черга будівництва)» на вираз «для будівництва багатоквартирних житлових будинків секційного типу» відповідно до поданого клопотання ПП «Будремпроект-Стандарт». Це питання з орбіти будівництва по вул. Інститутській, 6, де мешканці виступили проти будівництва 3-ої черги, яка не була передбачена проєктом забудовника. Мешканці дослухались до порад Хмельницького міського голови і пішли в суд відстоювати свої права. І поки вони відстоюють свої права – Хмельницька міська рада та депутатський корпус, новообраний, протягує через земельну комісію під час локдауну розгляд звернення забудовника і вуаля – в питанні 63 з’являється вже цей пункт. То на чиєму боці Хмельницька міська рада? До всього ж, до клопотання ПП «Будремпроект-Стандарт» не додано документів, які обгрунтовують необхідність внесення змін. Але ж забудовник та депутати знають справжнє обгрунтування?

Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення (ТОВ «Євро- Трейд»)

П. 1.1 передбачається продаж ТОВ «Євро-Трейд» земельної ділянки несільськогосподарського призначення по вул. Бандери, 1/1, площею 1 200 м 2 (кадастровий номер 6810100000:03:006:0006), для обслуговування нежитлових приміщень, – офісів, за ціною 847 200,00 грн. (вісімсот сорок сім тисяч двісті грн. 00 коп.) без урахування податку на додану вартість. Юрособа з орбіти депутата Хмельницької міськради Віталія Коліщака.

Питання 78. Про надання дозволу на розроблення технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) (ТОВ «Прибузький»)

Славнозвісне будівництво під назвою ЖК «Спортсіті», де до цього часу і спортивного майданчика не побачиш, а лише житло. Але тут все на відповідальності Хмельницької міської ради, яка відмовилась в свій час виступати проти цього будівництва. Все в допомогу депутату Хмельницької міськради Олександру Скочелясу. До речі, з цього проєкту рішення гарно видно як орган місцевого самоврядування потурбувався за забудовника і поряд виділив земельну ділянку на своє комунальне підприємство під стоянку для автомобілів.

Питання 80 Про надання дозволу на проведення конкурсу з визначення забудовника

Передбачається надання міському комунальному підприємству «Хмельницьктеплокомуненерго» дозволу на проведення конкурсу з визначення  забудовника з будівництва багатоквартирного житлового будинку на земельній ділянці, яка розташована за адресою: вул. С.Бандери, 32/1 в м.Хмельницькому кадастровим №6810100000:16:006:0199, площею 7708 кв.м.

Суперфіцій? Хмельницький міський голова сказав, що не він. Виносячи таке рішення Хмельницька міська рада планує від забудовника отримати 7-8 % від збудованого житла. І все б добре, але сутності такий підхід не змінює – чи це суперфіцій був би, чи державно-приватне партнерство. Комунальне підприємство коштів на забудову немає, а отриманий відсоток житла не рівноцінний вартості земельної ділянки. Тобто назвали трішки не так, але йдемо ж тією дорогою.

До речі, висновок управління правового забезпечення зазначає, що зміст проєкту рішення не відповідає Порядку визначення на конкурсних засадах приватного партнера для укладення договору в рамках державно-приватного партнерства на будівництво багатоквартирних житлових будинків на земельних ділянках, що перебувають в користуванні виконавчих органів Хмельницької міської ради, установ, підприємств, організацій комунальної форми власності. От навіть тут не склалось щоб без порушень.

Отже, як свідчить порядок денний 4 сесії Хмельницької міськради – змін у відношенні до забудовників не видно. Поки видно лише сприяння. Чи проголосують депутати за описані вище питання – сумнівів немає, що так.

Попередній Як працюють нардепи-списочники від Хмельничиини

Залиште свій коментар