У Хмельницькому волонтери виготовляють окопні свічки. 

Військові використовують їх, щоб підсушити одяг, зігріти руки, зробити каву, розігріти банку тушкованки.

Також окопну свічку можна використовувати не лише в окопі, а й трохи на відстані, щоб бачити, хто зайшов у темну пору доби. Адже ліхтарик може демаскувати позиції.

Як кажуть військовослужбовці, альтернативи окопним свічкам поки не існує. Горять вони від двох до семи годин.

“Зазвичай окопні свічки ми виготовляємо із вторинної сировини. Це металеві бляшанки, це, наприклад, використані свічки або парафін, і також картон. Більшість цього всього приносять активні хмельничани на наші локації. В нашому місті є контейнери, жовті, куди можна принести металеві бляшанки”, – розповідає фахівчиня офісу «Розумне довкілля. Хмельницький»

Розмір бляшанки, запевняють волонтери, не має значення. Підійдуть будь-які. Втім ідеальні – це з-під кукурудзи чи гороху, сардин та котячого корму. Головне, аби банка була чиста та суха. Етикетку можна залишити.

Приносять містяни не лише бляшанки, а й картон та парафін, віск. Часто церковнослужителі передають волонтерам рештки свічок. Якщо ж не вистачає парафіну, то його докуповують. 

Усі виготовлені свічки безоплатно передають на позиції бійцям за зверненням. Усю сировину для виготовлення свічок хмельничани можуть занести у місця збору: офіс “Розумне довкілля. Хмельницький”, Центр управління відходами або в екобус.

Читайте також

Чи хочуть хмельничани обмінювати старі лампочки?
Чи хочуть хмельничани автономні світлофори?
Попередній Чи хочуть хмельничани автономні світлофори?

Залиште свій коментар