Мар’яна Буджерин: “роsія здешевила ядерну карту”

З 24 лютого світ зіштовхнувся з небаченим актом ядерного тероризму, який триває вже понад 10 місяців. Об’єктами російського терору стали й українські атомні електростанції. Спочатку в перші дні повномасштабного вторгнення російські війська захопили недіючу Чорнобильську АЕС. Нацгвардійців, які охороняли її, захопили у полон. Працівники ж станції були змушені працювали в окупації більше місяця без будь-яких ротацій. 

На цьому російські військові не зупинились. Далі було захоплення Запорізької АЕС, обстріли Південноукраїнської АЕС, а також прольоти ракет над територіями інших українських атомних станцій.

Тож що ж це: ядерний шантаж чи ядерний тероризм? Для чого путіну і росії потрібні ось такі акти впливу на цивільні ядерні об’єкти?  Яка роль МАГАТЕ і чим допоможе Україні ця місія? Чим небезпечний терор працівників атомних електростанцій? Чи може світова спільнота більш різко реагувати на злочини росії? Режим “save guards” – у чому небезпека недотримання? Що означає для світу таке розігрування ядерної карти? Чи здійснює росія тиск на уряди країн через своє панівне становище на ядерном ринку? Чи могла Україна не віддавати ядерну зброю у 90-х? І яке упущення насправді допустила Україна після свого розброєння? Про все це і значно більше у нашому інтерв’ю з Мар’яною Буджерин, експерткою з ядерної безпеки, дослідницею Гарвардського університету і докторкою політології. 

Читайте також

Як український мирний атом став ще однією червоною кнопкою росії

«Вибух оглушив мене»: історія інженера-технолога з Сєвєродонецька
Попередній Уроки здорового харчування для дітей від Євгена Клопотенка

Залиште свій коментар