Акція “Поверніть Героїв додому” у Хмельницькому

Щоп’ятниці о 12 годині на майдані у Хмельницькому збиратимуться рідні українських військових, які зараз перебувають у полоні. Вони приходитимуть на мовчазні акції щотижня, щоб про їхніх близьких не забули і нарешті повернули додому. Сьогодні вони зібрались вперше. 

Хмельничанка Тетяна востаннє спілкувалася зі своїм чоловіком 15 травня. А вже наступного дня побачила його серед тих, хто виходив з “Азовсталі”. З того моменту жінка не отримувала про нього ніякої інформації.  

“Він просто сказав, що з ним все добре, но не казав, що буде виходити. По відео дізналася, побачила відео виходу… І його там побачила”, – розповідає Тетяна. 

До родичів українських військовополонених долучились і прості хмельничани, активісти та волонтери. Кажуть, день для акції обрали невипадково.

“П’ятниця – це такий символічний день… У п’ятницю виводили українських захисників з “Азовсталі”, у п’ятницю ворог вчинив теракт в Оленівці, де загинули більше півсотні українських військовополонених і ще сотня зазнала поранень. Тому цей день ми обрали не випадково”, – розповідає координаторка ГО “Захист – об’єднання волонтерів”, голова ГО “Тепло рідних сердець” Леся Стебло.

Учасники кажуть, що акція “Поверніть Героїв додому” не є протестом. У такий спосіб вони хочуть привернути увагу міжнародних організацій – ООН та Міжнародний комітет Червоного Хреста, до виконання їхніх же обіцянок – зберегти життя українських військовополонених. Родини та волонтери сподіваються, що їх почують і процес обміну та визволення українських Героїв, які знаходяться в полоні ворога, активізуються. 

“Ми повинні висвітлювати  для того, щоб швидко повернути наших героїв. Тому що саме завдяки їм ми можемо знаходитись у своїх містах, біля своїх родин, ціною їхньої свободи, їхнього життя, здоров’я. Найменше, що ми можемо зробити для того, щоб повернути наших героїв – це виходити на акції. Ми просто не маємо права забути про них”, – зазначає голова ГО “Захист – об’єднання волонтерів” Катерина Луцик. 

Нагадаємо, у полоні наразі перебуває понад дві з половиною тисячі українських військових. 29 липня ворог організував теракт у виправній колонії в смт. Оленівка, де утримувались українські військовополонені. рф і досі не допустила на місце ані представників ООН, ані представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. 

Читайте також

Україна у західних медіа: чому мирних перемовин не варто чекати і чи домовиться світ про ядерну зброю

Відкриття центру допомоги переселенцям “Я – Маріуполь”Попередній Лагідна українізація – волонтер Олександр Попов

Залиште свій коментар