Як депутати Хмельницької міськради над бюджетом міста 2017 працювали

Бюджет міста – це надзвичайно важливий документ для життєдіяльності будь-якої громади. Місцевий бюджет являє собою форму утворення та використання грошових ресурсів, призначених для забезпечення завдань та функцій, віднесених до предметів ведення місцевого самоврядування. Місцевий бюджет є фінансово-економічною категорією, інструментом вирішення проблем місцевого рівня.

 

29 грудня 2016 року депутатами Хмельницької міської ради на позачерговій 9 сесії своїм рішенням № 12 затвердили бюджет міста Хмельницького на 2017 рік. Доходи міського бюджету були визначені у сумі 2 млрд. 346 млн 668 тис. 888,0 грн, в тому числі доходи загального фонду міського бюджету – 2 млрд. 232 млн. 319 тис. 082,0 грн, доходи спеціального фонду міського бюджету – 114 млн. 349 тис. 806,0 грн, у тому числі бюджету розвитку – 16 млн. 379 тис. 523,0 грн. Видатки міського бюджету були визначені у сумі 2 млрд. 358 млн. 508 тис. 636,0 грн, в тому числі видатки загального фонду міського бюджету – 1 млрд. 980млн. 537 тис. 771,0 грн, видатки спеціального фонду міського бюджету – 377 млн. 970 тис. 865,0 грн. Профіцит міського бюджету склав 251 млн. 781 тис. 311,0 грн, в тому числі загального фонду міського бюджету 251 млн. 781 тис. 311,0 грн. Поряд з тим дефіцит спеціального фонду міського бюджету склав 263 млн. 621 тис. 059,0 грн, джерелом покриття якого були визначені профіцит загального фонду в сумі 251 млн. 781 грн 311,0 грн. та місцеві зовнішні запозичення в сумі 11 млн. 839 тис. 748,0 грн.

Під час засідання позачергової сесії важко було отримати слово під час розгляду цього питання порядку денного, однак міським головою все ж таки було надано слово представниці ЖАРу, яка у своєму виступі окреслила ряд порушень (засідання сесії дивитись з 01:02:02), з якими приймалось рішення щодо затвердження бюджету міста Хмельницького на 2017 р. Окреслимо головні з них: проект бюджету було оприлюднено з порушеннями діючого законодавства, тобто не за 20 робочих днів до розгляду, під час розгляду проекту бюджету профільною комісією не було  надано пояснення головних розпорядників як того вимагає Бюджетний кодекс. Ну і найважливіше, на нашу думку порушення, це відсутність повноцінних громадських слухань, на яких би мешканці Хмельницького могли б висловити свої думки. Останні було замінено презентацією у стінах Хмельницької міської ради, про яку мерією було повідомлено за добу на офіційному сайті ради, та не було розміщено жодної документації, яка б дала змогу до презентації підготуватися бажаючим, що дало б можливість проведення діалогу навколо проекту бюджету під час презентації.

Звичайно ми очікували, що озвучені наприкінці виступу головою ЖАРу Альоною Березою пропозиції будуть виконані, однак все ж таки довелося використовувати старий добрий спосіб – інформаційний запит. У запиті нами було зазначено єдине прохання – надати інформацію щодо надходження пропозицій від депутатів Хмельницької міськради та їх врахування чи не врахування при розроблені проекту бюджету міста. Оприлюднюємо для мешканців міста Хмельницького цю важливу інформацію.

відповідь на запит ЖАРу від 24.01.2017 р.

Отже, виходить, що депутати Хмельницької міської ради не тільки під час розгляду проект бюджету міста на позачерговій сесія не вели жваву дискусію щодо формування бюджету, а також офіційно не зверталися із своїми пропозиціями. Звичайно у комісіях Хмельницької міської ради працюють також депутати, тому добре що хоч від деяких із цих комісій надійшли пропозиції до проекту бюджету міста Хмельницького. Однак їх у загальній кількості лише 6 пропозицій, що може свідчити про низьке бажання обранців міста активно працювати над проектом бюджету міста.

Поряд з тим ми не можемо виключати й інші варіанти як спосіб для надання пропозицій депутата до проекту бюджету міста, так звані не офіційні, однак хотілось би щоб ця робота все ж таки виконувалась публічно та депутати про неї звітували. І лише у такому випадку можна було прослідкувати округи яких депутатів підпали під розподіл видатків, а яким не була надана можливість.

Сьогодні, 03.03.2017 р., на 10:00 заплановано представлення змін до бюджету та проекту Програми економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2017 рік у сесійній залі Хмельницької міської ради. Варто відмітити, що перед проведенням цього заходу 01.03.2017 року на сайті міськради все ж таки було оприлюднено проект про внесення змін до бюджету міста, що є позитивним знаком у роботі керівництва міста. Наші зауваження наприкінці 2016 року хоч трішки були почуті.

Запрошуємо громадськість міста на презентацію, адже саме ми маємо в майбутньому контролювати виконання головного документу міста – бюджету міста Хмельницького на 2017 р.

Попередній ГО “ЖАР” проти підвищення вартості проїзду у м. Хмельницькому без знищення корупційних моментів

Залиште свій коментар