Минулий тиждень росія продовжувала обстрілювати цивільну інфраструктуру України з усіх можливих видів озброєння. Натомість українці докладали титанічних зусиль, щоб подолати труднощі з електропостачанням, які виникли внаслідок масштабних атак рф на енергетичну інфраструктуру.
Труднощі з електрикою
Україна продовжує оговтуватися від ракетних атак росії по енергетичній інфраструктурі. Ремонтні бригади працюють понаднормово. Вдень і вночі. А українці планують своє життя, орієнтуючись на графіки віялових, чи то стабілізаційних відключень електроенергії. Утім, треба сказати, більшість таких графіків втрачали швидко свою актуальність ще до того, як мешканці встигали з ними ознайомлюватися. Відключення переважно відбувалися й досі відбуваються поза будь-якими графіками – аварійно або екстрено, як пояснюють посадовці та представники розподільчих компаній.
Про застосування «Укренерго» графіків обмеження енергоспоживання для промислових та інших категорій споживачів у всіх регіонах України повідомили 25 жовтня.
Цього дня вранці значна частина Хмельниччини опинилася без електроенергії. Відбулося аварійне вимкнення через те, що зникла напруга з високовольтної лінії, яка йде з іншої області. Проблем додали несприятливі погодні умови, через які ремонтні бригади не могли оперативно відновлювати пошкодження.
27 жовтня в столиці, Київській, Житомирській, Чернігівській та Черкаській областях застосовували жорсткіші обмеження в подачі електроенергії. Аварійне відключення від енергопостачання відбулося й у низці міст Хмельниччини – ввечері без світла опинилися 234 населених пункти області.
Ще одна реалія життя, до якої спричинили обстріли, необхідність економити електрику. Задля економії на вулицях міст повимикали освітлення, зменшив енергоспоживання й бізнес. Наприклад, на багатьох магазинах в темну пору не вмикають яскраві вивіски, а ескалатори в торгових центрах виконують функцію звичайних сходів. Як може до цієї справи долучається й свідоме населення: хтось перейшов на нічне прання, хтось призвичаївся до кипʼятіння води на газовій плиті й заховав у тумбочку свій електрочайник.
До кінця тижня, попри те що періодично українцям все ж доводиться сидіти без електропостачання, в «Укренерго» повідомили, що споживачі скоротили споживання електроенергії, тому наразі немає необхідності вводити аварійні відключення.
Обстріли та ракетнітні удари
Ворог ні на день не припиняє обстріли українських населених пунктів. Найбільше потерпають від жорстокості противника міста й села, розташовані на лінії зіткнення та біля кордону з рф. Гинуть дорослі й діти.
Минулого тижня росіяни з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії традиційно гатили здебільшого по цивільний інфраструктурі. Обстрілів зазнавали Донеччина, Луганщина, Харківщина, Миколаївщина, Чернігівщина, Сумщина, Запоріжчина та Дніпропетровщина. Трагічним стало 25 жовтня для Дніпра. Того дня російська ракета влучила в автозаправну станцію, зруйнувавши її вщерть. Серед двох осіб, які загинули, – вагітна жінка та оператор автомийки. Четверо людей були поранені. Госпіталізували трьох людей – чоловіка та двох жінок.

Одна за одною в Україні лунали тривоги 26 жовтня. Причина – активність тактичної російської авіації над територією білорусі, де вже вкотре продовжили військові навчання рашисти та збройні сили бр. І 26 жовтня, і в наступні дні неодноразово відбувалися вильоти з території білорусі МіГ-31К, що є потенційним носієм надзвукової ракети «Кинджал».
Та все ж більшість ворожих атак українській ППО вдавалося відбити. 26 жовтня Повітряні Сили України знищили 19 дронів-камікадзе «Shahed-136» на Одещині, Миколаївщині та Вінниччині. А на Дніпропетровщині збили керовану ракету Х-59.
Вночі з 26 на 27 жовтня росіяни завдали удару по одній із громад Київщини. Обійшлося без жертв. Українські сили ППО ліквідували ворожі повітряні об’єкти. Як стало відомо пізніше, ворог пошкодив об’єкти енергетичної інфраструктури Київської області, через що вийшла з ладу низка критичних об’єктів.
З 27 на 28 жовтня обстрілів ракетами С-300 зазнав Миколаїв. Зруйновано адмінбудівлю, пошкоджено багатоповерхову новобудову, хлібопекарню. Ракетного удару ворог тоді завдав також по Херсонщині.

Наступної ночі, з 28 на 29 жовтня, звуки вибухів лунали в тимчасово окупованому Севастополі. Так званий «губернатор» повідомив, що «кораблі відбивають атаку безпілотників у акваторії Севастопольської бухти». Як згодом написали на сайті «Мілітарний», ударним морським БПА українцям вдалося підібратися до російського фрегата «Адмирал Макаров», якого називали новим флагманом російського флоту. А військовий аналітик та голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут привітав «колег з СБУ та ВМС Збройних Сил України з реалізацією однієї з найрішучіших та найсміливіших операцій на морі у цій війні!».
І насамкінець про результати роботи українських сил протиповітряної оборони. Минулого тижня, з 24 до 30 жовтня, вони знищили 13 ворожих літаків і гелікоптерів, 2 ракети та 43 безпілотних літальних апарати.

І хоча минулий тиждень минув без масованих ракетних атак, сьогоднішній день показав, що це був лише короткий перепочинок для ворога, коли він продовжував планувати геноцид мирного українського населення та виготовляти партії ракет для нових масованих обстрілів.
«Російські терористи вчергове нанесли масований удар по об’єктах енергосистеми низки областей України. Частину ракет вдалося збити ППО, частина ж влучила в ціль. Служби працюють над ліквідацією наслідків», – написав вранці 31 жовтня заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко.
Також посадовець повідомив, що українцям варто готуватись до нових умов відключення електроенергії в зв’язку з новими пошкодженнями електромереж.
Підготувала Оксана Банкова
Читайте також “Ракетні удари 17-23 жовтня: ціль №1 – енергетична інфраструктура України“
Більше про те, як починався контрнаступ читайте “Україна “активізує спеціальні диверсійні операції”