Лагідна українізація- музикант Дмитро Прокопов

Російської мови в повсякденному житті стає все менше. Ми постійно показуємо вам як це відбувається в нашому проєкті “Лагідна українізація”, основна мета якого – мотивувати переходити на українську.

Це Дмитро Прокопов з Кам’янця-Подільського, музикант і  автор пісень “Самая моя” та  “В твоих глазах”. Композиції Дмитра круто заходили в Тік-Тоці, набираючи мільйони переглядів.

До 24 лютого 2022 року Дмитро писав пісні російською. Нині ж він  повністю українізував свою творчість і веде активну боротьбу за україномовний контент в соцмережах. Дмитро виріс у родині музикантів. Його дитинство проходило на весіллях, де працював батько. Пригадує, що тодішній репертуар взагалі не був україномовний.

“Виріс на цій музиці, на шансоні. Коли там приходив на весілля до батька, вивчав їхні пісні, коли вони ще на листочках писали від руки. І дома вчив тексти і співав, ось”, – пригадує музикант.

Вдома Дмитро говорить українською. Тривалий час він відмовлявся прислухатись до порад батьків і співати українською. А після вдалого російськомовного треку і взагалі співпрацював з російським лейблом. 

“Десь 26 лютого мені передзвонила директор лейбла, вона з України, до речі. Вона поспівчувала, сказала, що це жахіття, але це все, що вони зараз там в росії можуть зробити – поспівчувати. Я думаю, вона сама все зрозуміла. Там навіть не потрібно було мене питати. Я сказав, що все, наша робота закінчена. Ще хотіли мені вислати якісь кошти на допомогу, але я відмовився”, – розповідає Дмитро.

Сьогодні він абсолютно не шкодує, що почав писати українською. Щодня вивчає щось нове і відкриває для себе мову. Свій перехід на українську в творчості вважає доленосним. А ще Дмитро впевнений, що нині необхідно підтримувати усіх виконавців та музикантів, які українізуються. Бо вони зможуть створити якісний україномовний контент.

Читайте також

Дмитро Прокопов: “Я бачу, як ми сьогодні на 100% стаємо українцями!”
Лагідна українізація – волонтер Олександр Попов
Попередній Акція “Поверніть Героїв додому” у Хмельницькому

Залиште свій коментар