Громадськість Хмельниччини звернулись з вимогою відміни дискримінаційних правок, якими в Україні запроваджено е-декларування для громадських організацій

23 березня 2017 року  265 народних депутатів Верховної Ради України, в тому числі члени фракцій коаліції («БПП» та «НФ»), Радикальної партії Ляшка, а також фракцій та депутатських груп, сформованих переважно з колишніх «регіоналів» («Опозиційний блок», «Відродження» та «Воля народу»), ухвалили в цілому законопроект № 6172 «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», який був підписаний Президентом України 27.03.2017 р. та вже став Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 р. № 1975-VІІІ.

Цим законом в Україні вводиться електронне звітування представниками громадських організацій, які займаються діяльністю у сфері запобігання і протидії корупції, а також підприємців, які надають їм послуги, роботи тощо. Поряд з тим передбачається е-декларування членів громадських рад, рад громадського контролю. Також вводиться зобов’язання кожного громадянина Україниучасника акції протесту проти корупції подавати електронні майнові декларації за формою, передбаченою для державних чиновників, а також нести кримінальну відповідальність за їх неподання.

Вісім десятків громадських організацій Хмельниччини, розуміючи всю небезпеку нововведень, здійснили підписання відкритого листа до Президента України з вимогою відреагувати та виправити дискримінаційні зміни. Даний лист було надіслано до глави держави 26 квітня 2017 р.

Відкритий лист до Президента України

Підписи громадських організацій до відкритого листа

Паралельно копія даного відкритого листа була надіслана до Голови Верховної Ради України з метою привернути увагу  законодавчого органу до прийнятого ним дискримінаційного законодавства та вмотивувати виправити цю ганебну практику.

Також громадськість Хмельниччини звернулась до голови Хмельницької обласної ради та депутатських фракцій Хмельницької обласної ради із проханням розглянути дане питання під час наступної сесії обласної ради, яка відбудиться 24 травня 2017 року,  та висловити свою позицію щодо необхідності вилучення дискримінаційних норм з нового законодавства через звернення до Президента України та Верховної Ради України.

Громадськість Хмельниччини також закликає колег з інших регіонів України мобілізовуватись та публічно висловлювати свою позицію щодо запровадження владою авторитаризму та дискримінації в нашій державі для представників громадського сектору.

Попередній У Хмельницькій області 25 вакансій суддів до місцевих судів

Залиште свій коментар